SEPET / ₺ 0.00
dogal salep whatsapp

BUCAK SALEP'İ


Salep-Sahlep

Bilimsel alanda "orkis mascula" olarak da adlandırılan Salep-Sahlep, bahar döneminde ortaya çıktığı bilinen bir orkide bitkisi çeşidir. En yaygın salep çeşidi yaygın olarak mor çiçekler sahip olur, fakat saf beyaz çiçekleri olan türleride vardır. Salebin boyu 50-60cm'yi bulabilmektedir.

Bucak'ın ve çevrelerinin dağlarında kendi kendine yetişip, Nisan ve Haziran ayları arasında toplanan, salep bitkisi, salep, orkide kökü ve salep orkidesi olarak adlandırılır. salep-bitkisi-salep-koku-orkide-dogal-salep

Bucak salebi doğada kendi kendine yetiştiği için tamamen doğaldır.

Nisan ve Haziran ayları arasında toplanan bucak salebi güzelce yıkanıp, güneş görmeyen ortamda kurutulur. Daha sonra da öğütülüp, toz salep halini alır.

Toz halini alan Bucak salebi ister soğuk kış günlerinde sıcacık salep olarak tüketilir, istenirse de yaz sıcağınca, soğuk ve nefis bir dondurma olarak.

Meşhur Bucak Salebi

Akla Gaziantep denilence fıstık, Malatya denilince kayısı, Aydın denilince nasıl İncir geliyorsa, artık Bucak denilince de Salep geliyor. Özellikle Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyefendinin bir kaç kere "Salep Bucak'ta İçilir.", "Çarşı pazar değil, hakiki Bucak salebi" açıklamaları ardından Meşhur Bucak Salebi olarak ünü tüm Türkiye'ye hatta yurt dışına yayıldı.

Çarşı Pazar Değil, Hakiki Bucak Salebi

Salebin Faydaları

Bucak salebinin; soğuk algınlığı, ishali, geçirme; cildi güzelleştirme, stresi azaltma, anne sütünü arttırma ve basur, kalp ve bağırsaklar için bir çok faydası mevcuttur. Daha fazla ve ayrıntılı Salepin fayları için Salebin faydaları nelerdir? blog sayfamızda ki yazımızı okuyabilirsiniz.

Bucak salep ile daha fazla görsel için galeri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bucak salep nasıl pişirilir, salepten dondurma yapımı gibi bilgilere blog sayfamızdan ulaşabilirisiniz.

Dondurmalık Doğal Salep

Doğal salep olarak ürünlerimiz ile yapılan dondurmalar lezzetiyle meşhurdur, bu sebeple iddialıyız en güzel dondurma da bizim salep'imizden yapılmaktadır. Dondurmalık Doğal Salep hakkında daha fazla bilgi Dondurmalık Salep sayfamızı ziyaret edebilirisiniz. Dondurmalık Doğal Salep sipariş vermek için de Salep Sipariş Ver sayfamızı ziyaret edebilirisiniz.

Salep Sipariş Ver

Ücretsiz kargo ve kredi kartına ile sipariş imkanlarıyla Doğal Bucak Salebi siparişi vermek için Bucak Salep Sipariş Ver sayfamızı ziyaret edebilirisiniz.

Bucak Salebinin Faydaları

Bucak salebinin bilinen bir çok faydası vardır. Kış aylarında soğukların başlamasıyla beraber ülkemizde en önemli içeceklerden birisi haline gelir salep. Salep denilince de akla Bucak Salebi gelir. Bucak salebi, öksürüğe, göğüs hastalıklarına, hafızaya, iyi gelir. Daha ayrıntılı bilgi almak için Salebin Faydaları sayfamızı ziyaret edebilirisiniz.

Salebin Cinselliğe Etkisi

Bucak Salebi'nin bilinen bir çok faydası mevcuttur. Bir çok hastalığın iyileşmesine yardımcı olmaktadır. Bunun yanında özellikle doğal salepin erkekler için afrodizyak etkisi ile cinsel gücü arttırdığı bilinmektedir. Bu konu ile ilgili daha fazla bilgi almak için Salebin cinselliğe faydaları blog yazımızı okuyabilirsiniz.

Afiyet, Şifa Olsun.

Doğal Salep Pazaryerleri

trendyol Banner n11 Banner hepsiburada avm Banner gittigidiyor avm Banner eptt avm Banner lazımbana Banner

antlaşmalı kartlar
ssl Güvenlik
kurumsalfirma.net logo guvenilirfirmalar.com logo
• Sitemap  • Google   • Doğal Salep

Sitenin tüm hakları saklıdır. Kredi kartı bilgileriniz 256bit SSL sertifikası ile korunmaktadır. ©dogalsalep.com  2019

@ Web Tasarım ve Programlama : İlhan YILMAZ